Drukuj
  BIEG 2014 - Kronika XII Biegu o Puchar Burmistrza Bukowna

 

WYNIKI

  

GALERIE ZDJĘĆ

 

 

 

 


 

 Biegowa dominacja

 gości z zagranicy.

 

 

XII OGÓLNOPOLSKI BIEG o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA BUKOWNA.

 

401 biegaczy dotarło w niedzielę na metę XII edycji Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta Bukowna organizowanego podczas corocznych DNI BUKOWNA. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn triumfowali goście z zagranicy.

 

Kenijczyk ELISHA KIPROTICH SAWE i Węgierka ANIKO KALOUICS to tegoroczni triumfatorzy 10-kilometrowego biegu ulicami Bukowna.

 

 

Kenijczyk daleko w tyle pozostawił swoich najgroźniejszych rywali - MATHEW KIPTANUI KIBETA (KEN) i trzeciego na mecie zawodnika z Ukrainy DMYTRO DIDOVODYKA. Najlepszy z polskich zawodników, tegoroczny Halowy Mistrz Polski w biegu na 1500m ADAM CZERWIŃSKI z WKS Wawel Kraków dobiegł do mety na piątej pozycji.

 

 

Wśród kobiet zwyciężyła Węgierka KALOUICS ANIKO przed AGNIESZKĄ CADER z Zabierzowa i EWĄ BRYCH-PAJĄK z CKS Budowlani Częstochowa.

 

Trasa biegu została w tym roku zmieniona. Zamiast 3 pętli zawodnicy mieli do pokonania 2 pętle południową częścią miasta.

 

 

Sygnał do startu dała Dyrektor Biegu - wielokrotna Mistrzyni Polski w biegach średnich i długich GRAŻYNA KOWINA-ŚWIDEREK. W tym roku biegaczom dopisała równeż pogoda. Nie było wielkich upałów, dzięki czemu Kenijczyk pokonał linię mety w rewelacyjnym czasie 30,02. Nagrodą za wytężony wysiłek oprócz oklasków licznej publiczności na stadionie był również pamiątkowy medal. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach nagradzano w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie.

 

  

Główne trofea powędrowały do triumfatorów kategorii OPEN, lecz nie zapomniano o pozostałych biegaczach - najszybszych w swoich rocznikach.

 

Już po raz kolejny prowadzono odrębną kategorię mieszkańców Bukowna. Wygrał ją KACPER ŚWIDEREK. Kolejne miejsca trafiły do DAMIANA i ROMANA LITEWKI.

 

 

Spośród wszystkich którzy ukończyli niedzielny bieg rozlosowano nagrodę główną - telewizor LED 3D. Najwięcej szczęścia miał JAN BEDNAREK z ŻOR.

 

Honorowy Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Małopolskiego MAREK SOWA. Województwo Małopolskie ufundowało dla wszystkich uczestników biegu koszulki "MAŁOPOLSKA NA START", w których biegacze wystąpili podczas biegu.

 

 

Na niedzielnym biegu Pogotowie Zdrowej Energii IDEE KAFFEE serwowało przepyszną kawę, zarówno dla sportowców jak i uczestników DNI BUKOWNA.

 

 

Tegoroczna impreza została zorganizowana dzięki wsparciu Burmistrza Miasta i Rady Miejskiej, Województwa Małopolskiego oraz firm:

ZGH "Bolesław", Schneider Electric Industries Bukowno,
DB Schenker, Odlewni Kulej, No-El, Decathlon, Bolesław Recycling, Zakładom Usługowym EZT, Kanita, System, Nest, Supra BHP, Boltech, KiM Meble, Bolmet, CEW, Osma, Leszkowi Stenclowi i Jackowi Jandzie.

 

  

Organizatorzy składają szczególne podziękowania dla Policji, OSP, ratowników medycznych, Ochrony oraz wolontariuszy zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa i pomoc w organizacji Biegu.

 

 


  

 

 REGULAMIN XII Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego
"O Puchar Burmistrza Miasta Bukowno"

 

    

* * *

NIESPODZIANKA - DODATKOWA KOSZULKA UFUNDOWANA PRZEZ WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE "MAŁOPOLSKA NA START"  

* * *

  


   ZGŁOSZENIA DO BIEGU <--- Kliknij Tutaj!


  

Trasa posiada atest PZLA

 

Mapa trasy XII Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego

"O Puchar Burmistrza Miasta Bukowno"

  

   

->> Pobierz dużą mapę biegu <<-

 

 


Parkingi i miejsca postojowe dla uczestników Biegu:

 


 

   KRONIKA:

 

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

 


Patronat medialny: