Drukuj
2020.03.21 - Aplikacja "Kwarantanna domowa".

 Aplikacja
 "Kwarantanna domowa".

 

 

Aplikacja "Kwarantanna domowa" ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

 

Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

 

Wysłanie zdjęcia zamiast wizyty policjantów – dzięki tej aplikacji tak może wyglądać kwarantanna domowa. Aplikacja jest darmowa, bezpieczna i dostępna w sklepach Google Play i App Store.

 

 

Pomóż sobie i innym.

 

Każdego dnia rośnie liczba osób objętych kwarantanną domową. To Polacy, którzy wrócili z zagranicy, ale i osoby, które miały kontakt z ludźmi zarażonymi koronawirusem. Z kwarantanną wiążą się pewne obowiązki. To m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym jest odbywana. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, zarówno osobom objętym kwarantanną, jak i ich bliskim, czy sąsiadom.

 

Aby to bezpieczeństwo było skutecznie zapewnione policjanci sprawdzają miejsca pobytu osób przebywających w kwarantannie. Za złamanie kwarantanny może być nałożony mandat do 30 tysięcy złotych. Ale nie chodzi o to, by karać.

 

Chodzi o to, by kwarantanna i dotykające nas wszystkich restrykcje – wdrożone, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa - były skuteczne.

 

Jednocześnie bardzo ważne jest wsparcie dla osób w kwarantannie.

 

Dzięki aplikacji Kwarantanna domowa, możliwa będzie lepsza realizacja obu celów. Bezpieczeństwa i lepiej adresowanego wsparcia.

 

 

Jak aktywować aplikację?

 

Pobierz aplikację Kwarantanna domowa z Google Play i App Store. Po jej zainstalowaniu Zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.

 

Aplikacja za zgodą Użytkownika korzysta z lokalizacji GPS, funkcji robienia zdjęć ze stemplem czasowym, rozpoznawania twarzy, możliwości wypełniania formularzy, wybierania połączenia z infolinią.

 

 

Infolinia techniczna

tel. +48 22 165 57 44
(koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora)

 

app store sklep play

 

APP STORE: https://apps.apple.com/pl/app/kwarantanna-domowa/id1502997499?l=pl

 

GOOGLE PLAY: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.nask.droid.kwarantannadomowa