strona główna | mapa strony | RODO | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
Budzet Obywatelski Miasta Bukowno na 2020 rok
2019-10-23 Środa, Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Instagram Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2019.07.02 - "Serca dla Bukowna" dla Katarzyny Szklarczyk i Wojciecha Korfela.

"Serca dla Bukowna" to wyjątkowe wyróżnienie dla osób, które choć często nie są mieszkańcami naszego Miasta, to jednak z Bukownem są od wielu lat bardzo blisko związani. To także wyróżnienie dla tych naszych mieszkańców, którzy opuścili już nasze miasto i znakomicie radzą sobie w wielkim świecie, ale zawsze i wszędzie chętnie podkreślają swe związki z Bukownem, o Bukownie nie boją się mówić i Bukowna się nie wstydzą.

 

 

Święto Miasta, Dni Bukowna 2019 były okazją do wręczenia tych specjalnych nagród Burmistrza Miasta Bukowno dla dwojga młodych i zdolnych osób, którzy swój niebywały sukces odnieśli dzięki ciężkiej pracy i nieustannemu dążeniu do wytyczonego celu, który chcą w swym życiu osiągnąć. Ich kariera może inspirować młodych ludzi i być drogowskazem, że dzięki talentowi, ciężkiej pracy i wierze w marzenia można z małego Bukowna dojść do sukcesów na skalę światową.

  

Tegoroczne nagrody "Serc dla Bukowna" są wyrazem naszego wspólnego uznania dla ich osiągnięć, determinacji, pracy nad sobą i wiary w sukces. Są też świadectwem naszej wdzięczności za promocję Bukowna, za pokazywanie, że nasze miasto jest miejscem, skąd pochodzą młodzi, zdolni i pracowici ludzie, którzy dzięki tym cechom odnoszą sukcesy na całym świecie.

 

 

Te wyjątkowe nagrody trafiły w tym roku do Pani Katarzyny Szklarczyk i Pana Wojciecha Korfela. Oficjalnej prezentacji sylwetek laureatów dokonano podczas uroczystej Gali Nagród Gospodarczych "Róż Biznesu", natomiast wręczenie statuetek odbyło się na scenie Dni Bukowna, przed tłumnie zgromadzonymi mieszkańcami naszego miasta.

 

Panią Kasię Szklarczyk zna nie tylko cała Polska, ale również światowa branża mody. W ubiegłym roku zwyciężyła w 7. edycji programu TOP MODEL, sztandarowym programie telewizji TVN.


Wcześniej, w 2016 roku brała udział w konkursie Miss Polonia, gdzie trafiła do finałowej piątki, a rok później startowała w konkursie piękności World Miss University 2017 i została IV Wicemiss Świata Studentek oraz Miss Peace.

 

 

Mieszka w Warszawie, gdzie studiuje architekturę wnętrz na Uczelni Techniczno-Handlowej i z sukcesami pracuje jako modelka. Aktualnie jest twarzą marki APART (dzięki czemu niemal codziennie oglądamy Panią Kasię w telewizyjnych reklamach). Jest także modelką domu mody marki GUESS by Marciano, co jest ogromnym wyróżnieniem w świecie mody.

 

Prywatnie jest osobą bardzo rodzinną, podkreśla też publicznie swoje związki z Bukownem. Zdrowo się odżywia i uprawia sport: 6-7 razy w tygodniu siłownia, także pilates i joga.

 

Jest też bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Jej konto na Instagramie śledzi ponad 360 tys. osób. Co ważne, oprócz codziennych spraw związanych z życiem młodej studentki i modelki prezentuje tam również ważne tematy dotyczące m.in. praw zwierząt i ochrony środowiska.

 

 

Jej życiowym mottem są słowa: "IMPOSSIBLE IS NOTHING – niemożliwe nie istnieje", co udowodniła podczas listopadowego finału TOP MODEL. Dzięki wysiłkowi, determinacji w dążeniu do celu osiągnęła sukces – spełniła swe marzenia.

 

Lubi powtarzać: "Kochani, wierzcie w siebie i nigdy się nie poddawajcie! Naprawdę warto zawalczyć o swoje życie i spełniać marzenia."

 

Z kolei Wojciech Korfel, szef kuchni gdańskiej restauracji Prologue otrzymał w tym roku tytuł Szefa Przyszłości, przyznawany młodym i zdolnym kucharzom przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną z Paryża. Poza gwiazdkami Michelina jest to jedno z największych branżowych wyróżnień gastronomicznych.

 

 

Akademia Gastronomiczna nominuje rokrocznie polskie osobistości gastronomiczne do prestiżowych nagród AIG Prix - przyznawanych przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną z siedzibą w Paryżu "dla wybitnych jednostek i instytucji, które wyróżniają się na obszarze danego kraju międzynarodowym poziomem".

 

Tytuł w kategorii Prix au Chef de L'Avenir (Nagroda Szefa Przyszłości) przypadał w poprzednich latach przede wszystkim kucharzom z Warszawy. Otrzymali go m.in. Wojciech Modest Amaro, Karol Okrasa, ale też Marek Flisiński z restauracji Water & Wine w Nałęczowie.

 

 

W tym roku do tego grona dołączył pochodzący z naszego miasta Wojciech Korfel. Ukończył nieistniejącą już szkołę gastronomiczną "na Skałce". W poszukiwaniu kulinarnych wyzwań wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie pracował w najlepszych i najbardziej znanych restauracjach świata, m.in. w legendarnym "The Fat Duck", gdzie pod okiem równie legendarnego Hestona Blumenthala doskonalił swoje umiejętności kuchni molekularnej.

 

Marzył jednak, by wrócić do Polski i tu budować "coś własnego". Wrócił trzy lata temu. Najpierw przez 1,5 roku pracował jako sous chef w Atelier Amaro. Następnie został prywatnym szefem kuchni w restauracji na polu golfowym Rosa w Częstochowie. Obecnie jest współwłaścicielem, liderem zespołu i szefem kuchni w Restauracji Prologue w Gdańsku.

 

Podkreśla, że mimo tego, że czasem trzeba pracować 14-16 godzin dziennie, to jednak ta ciężka praca przynosi efekty. Restauracja ma swoją renomę, wierną klientelę, codziennie jest też pełna gości.

 

 

Mamy nadzieję, że statuetki z symbolem serca będą już zawsze przypominały Pani Kasi i Panu Wojtkowi o Bukownie - o miejscu, skąd pochodzą i gdzie zawsze są mile oczekiwani.

 

Życzymy im też z całego serca dalszych sukcesów.

 

 

foto. Piotr Łaś.


DrukujBiuletyn Informacji Publicznej

Wybory do Sejmu i Senatu RP 2019

BUDZET OBYWATELSKI Miasta BUKOWNO edycja 2020

STYPENDIA SZKOLNE

Kryta plywalnia zaprasza...

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Podatki Lokalne 2019

Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH
Rewolucja Smieciowa w Bukownie
Basen MOSiR zaprasza...

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
1 procent Twojego podatku

Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2850256


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Instagram
Bukowno on Facebook
Bukowno on Google+
Bukowno on YouTube