strona główna | mapa strony | RODO | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2020-06-02 Wtorek, Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Instagram Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2020.03.27 - Apel Burmistrza Miasta Mirosława Gajdziszewskiego w związku ze stanem epidemii koronawirusa w Polsce.

 

 Drodzy Mieszkańcy.

 

 

Wszyscy z niepokojem obserwujemy wzrost zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i kolejne zgony w wyniku choroby nim wywołanej. Wszystkim nam towarzyszy niepewność i obawa o siebie i o najbliższych.

 

W tych trudnych dla nas chwilach szczególnie ważne jest zrozumienie i akceptacja dla podejmowanych działań oraz dyscyplina w ich realizacji. Wspólne, odpowiedzialne i solidarne działania pomogą uchronić nas przed zagrożeniem zdrowia i życia.

 

Epidemia SARS-CoV-2 to zagrożenie realne, jak nigdy dotąd, którego nie należy lekceważyć.

 

Każde nowe pojawiające się rozporządzenia wprowadzają kolejne obostrzenia dotyczące ograniczeń przemieszczania się i gromadzenia. Respektujmy je bezwzględnie. Myślę, że groźba kary pieniężnej nawet do 30.000 zł jest niczym, w stosunku do naszej odpowiedzialności za siebie, za najbliższych i tych z sąsiedztwa.

 

Nie ignorujmy zagrożenia którego nie widzimy. Tak naprawdę nie wiemy dzisiaj kto jest zarażony i przechodzi tę chorobę bezobjawowo i kto tak naprawdę jest nieświadomym nosicielem choroby. Zbyt mało mamy wykonanych testów na COVID-19 w naszym społeczeństwie. 

 

W czasie tak wielu zakazów, nie zapominajmy o naszych seniorach z sąsiedztwa, osobach samotnych i potrzebujących pomocy. Potrzeby dnia codziennego to również wsparcie dobrym słowem i otuchą. Niech nie zabraknie nam słów wsparcia dla słabszych. Pomagajmy i troszczmy się o siebie wzajemnie.

 

 

Ze swej strony pragnę zapewnić o daleko idącej pomocy, stale rozszerzając jej zakres. Na stronie internetowej miasta jest wykaz sklepów i placówek gastronomicznych, które realizują zamówienia "na telefon". Od 24 marca obowiązuje moje zarządzenie w sprawie szczególnych form udzielania pomocy w sytuacji kryzysowej. To możliwość pomocy dla osób objętych kwarantanną, ale także starszych, samotnych i chorych.

 

Drodzy Mieszkańcy. Złożenie wniosku o wsparcie, to nie wstyd, to konieczność w trudnych czasach. Będziemy starali się w pełni zaspokajać Wasze potrzeby.

 

 

Zapewnienie bezpieczeństwa naszych Mieszkańców to dziś priorytet, jakiego jeszcze nie było. Pragnę powiedzieć, że w trosce o prawidłowe funkcjonowanie miasta muszę zapewnić działanie Urzędu Miejskiego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, służby zdrowia, Policji i OSP. Pracownicy tych instytucji codziennie pełnią służbę na stanowiskach pracy wykonując obowiązki na rzecz naszych Mieszkańców. Bez nich trudno dziś sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie naszego miasta.

 

W związku z tym wprowadziłem przejściowo nowe zasady pracy w Urzędzie Miejskim, ograniczając bezpośredni kontakt z interesantami. Urząd nadal jest czynny w dotychczasowych godzinach, a pilne sprawy załatwiane są telefonicznie lub e-mailowo na bieżąco. W innych sprawach proszę o składanie korespondencji do specjalnie ustawionej przezroczystej urny przy wejściu do Urzędu.

 

Staramy się też pomagać strażakom i funkcjonariuszom policji zabezpieczając im podstawowe środki ochrony indywidualnej i środki do dezynfekcji. Również Nowy Szpital w Olkuszu nie pozostanie bez naszej pomocy.

 

Zdajemy sobie też sprawę z konieczności udzielenia pomocy przedsiębiorcom, szczególnie tym najmniejszym, którzy z dnia na dzień utracili źródła swoich dochodów. Wspólnie z radnymi myślimy o wprowadzeniu ulg w zakresie takich obciążeń finansowych jak czynsz, czy podatek lokalny. Jednak, aby takie działania przyniosły skutek, muszą być spójne i stanowić uzupełnienie pomocy Państwa w ramach Tarczy Antykryzysowej.

 

Podejmowane przeze mnie decyzje nie są łatwe i wymagają szczególnej odpowiedzialności oraz wprowadzenia niezbędnych ograniczeń. Dlatego też na spotkaniu z włodarzami ziemi olkuskiej zaproponowałem rezygnację z organizowania uroczystości gminnych i obchodów świąt państwowych. Moja propozycja zyskała akceptację pozostałych kolegów samorządowców, czego następstwem są odwołane w okolicznych gminach uroczystości. Także w naszym Mieście doroczne Dni Bukowna nie odbędą się, a pieniądze zarezerwowane na ten cel będziemy mogli przeznaczyć na walkę z koronawirusem.

 

 

Drodzy Mieszkańcy.

 

Dziękuję Wam wszystkim, za zrozumienie, za dyscyplinę, za cierpliwość. Przejdźmy wspólnie ten trudny okres wspierając się wzajemnie.

 

"Zostańmy w domu"!

Nie narażajmy siebie i innych na niebezpieczeństwo zarażenia.

 

 

Burmistrz Miasta Bukowno

/-/ Mirosław Gajdziszewski

 

 


Drukuj
Biuletyn Informacji Publicznej

WYBORY PREZYDENCKIE 2020

Podatki Lokalne 2020

Kryta plywalnia zaprasza...

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

SYSTEM GOSPODAROWANIA ODPADAMI KOMUNALNYMI W BUKOWNIE
STOP SMOG w Bukownie
Program - Czyste Powietrze
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
W TWOIM DOMU MIESZKA ZŁODZIEJ
 

HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH

REJESTR DZIAŁALNOŒCI REGULOWANEJ W ZAKRESIE ODBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŒCIEILI NIERUCHOMOŒCI 
Z TERENU MIASTA BUKOWNO
Basen MOSiR zaprasza...

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
1 procent Twojego podatku

Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 2970127


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bukownie
 
Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Instagram
Bukowno on Facebook
Bukowno on Google+
Bukowno on YouTube